Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Sukcesy Polaków na Mistrzostwach Świata w Windsurfingu

Data:  2012-03-31 13:14:16
Ocena:
Autor: Hanna Pieczyńska
Zosia Klepacka została wicemistrzynią świata a Hania Zembrzuska najszybszą kobietą świata podczas zakończonych w środę Mistrzostw Świata w Windsurfingu. W konkurencji Speed osiągnęła największą prędkość 25.92 węzłów.
Podczas całych regat pogoda nie sprzyjała żeglarzom. Starty były przekładane lub anulowane. Tak właśnie stało się z ostatnim, medalowym wyścigiem. Zbyt silny wiatr na akwenie u wybrzeży Kadyksu pokrzyżował plany zawodników. Wyniki podane są po 10 startach.

Doskonale spisały się Polki. Zofia Klepacka jest wicemistrzynią świata, Maja Dziarnowska zajęła 5 miejsce, Agnieszka Bliska 23, Hania 29, a jej klubowa koleżanka Natalia Kacprzyk uplasowała się na 53 pozycji.

Trochę gorzej poszło panom. Zarówno wicemistrz świata Piotr Myszka jak i aktualny mistrz Europy Przemysław Miarczyński, regat w Hiszpanii nie zaliczą do udanych. Po raz pierwszy od dłuższego czasu wracamy z regat mistrzowskich bez medalu dla Polski wśród mężczyzn. Jan Handke zakończył zawody na 99 miejscu.

Mistrzostwa Świata w windsurfingu, w klasie RSX rozgrywane były w Kadyksie od 21 do 28 marca. Do Hiszpanii polecało 3 zawodników ze Szczecina. Jest to jeden z pierwszych startów naszych zawodników w imprezach dla seniorów.
Zobacz ofertę rejsów na sezon
31
Gru
2023
Zezwolenia na pobyt stały w Polsce
Kategoria: szanty
Łódź
06
Sty
2024
Żeglowanie z Golden Retriever
Kategoria: spotkanie żeglarskie
Wadowice
01
Lut
2024
Koceo
Kategoria: inne
Szczecin
01
Gru
2024
Kryptowaluty
Kategoria: inne
Wrocław