Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Feadship zaprezentował luksusowy koncept jachtu podczas targów w Dubaju

Data:  2012-03-19 16:25:31
Ocena:
Autor: rejsuj.pl   Żródło: gizmag.com
Stocznia Feadship Royal Dutch zaproponowała nowe spojrzenie na bogaty rynek luksusowych jachtów, podczas Dubai International Boat Show, zakończonych w miniony weekend.
Koncept 56-cio metrowego jachtu o nazwie “Qi” przedstawiono w postaci przeskalowanego modelu, razem z dwoma innymi już realistycznymi jachtami – model “Air” i “Tango”, sięgające 80-ciu metrów długości. Zbudownane by wywierać ogromne wrażenie, już samo odpalenie silników na 10 minut stojąc jeszcze w porcie pochłonie setki dolarów z konta właściciela.

Jacht otrzymał nazwę "Qi" czyli azjatyckiej koncepcji życiowej siły, która nas otacza i wypełnia wszystkie stworzenia. Dzięki kombinacji głównych silników i elektrycznych generatorów będzie osiągał maksymalną prędkość 16 węzłów. Natomiast z prędkością 14 węzłów, przepłynie nawet 5500 mil morskich, mając pełne zbiorniki paliwa.

Zespół projektantów i architektów spędził 10 miesięcy, nad stworzeniem projektu i zaplanowaniem licznych innowacji. W celu zwiększenia wydajności paliwa, eliminując opór nadali kadłubowi kształt klina, który w najszerszym miejscu ma 11,4 metra. Bezpośrendnio na rufie dodali osobno zasilany ster strumieniowy umożliwiający sterowanie statkiem przy prędkości nawet 12 węzłów w razie awarii głównego silnika.

Połączenie dużych przestrzeni z siłownią, spa, kinem a nawet miejscem na ognisko sprawia, że “Qi” będzie kolejnym jachtem idealnym do organizowania imprez, ale takie luksusy jak zawsze przypłaca się ogromnymi kosztami. Nieznana jest jeszcze jego cena ale dla porównania, mniejszy jacht – „Helix” o długości 44.65 meta z tej samej stoczni to koszt około 45mln dolarów. Zakładając, że przeciętny właściciel luksusowego jachtu spędza na nim zaledwie kilka tygodni rocznie, ale załogę musi trzymać na nim przez cały rok, wyjaśnia dlaczego przez 80% czasu, takie jachty są czarterowane.

Obejrzyj filmik, prezentujący co będzie oferował “Qi”:

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
01
Gru
2023
Blacharstwo samochodowe Gdynia
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
01
Gru
2023
Czyszczenie Techniczne w Przemyśle
Kategoria: szanty
Zielona Góra
01
Gru
2023
Praca Nowy Sącz
Kategoria: inne
Nowy Sącz
01
Gru
2023
Nowy Sącz
Kategoria: szanty
Nowy Sącz