Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Nietypowy koncept luksusowego jachtu

Data:  2012-02-29 23:02:52
Ocena:
Autor: rejsuj.pl
Projektant Gian Paolo Nari przedstawił projekt niezwykłego jachtu NPe75. To jednostka o długości 75 metrów wyposażona nie tylko w lądowisko dla śmigłowców, ale także hangar mieszczący bez problemów latającą maszynę!
Jacht początkowo był o 10 metrów dłuższy, aby ułatwić manewrowanie postanowiono go skrócić kosztem drugiego lądowiska, które znajdowało się na dziobie.

Obecność choćby jednego lądowiska a w dodatku hangaru, stanowi dodatkowe wyzwanie dla projektanta. Musi on zaplanować odpowiednie systemy bezpieczeństwa, odizolować zbiorniki z paliwem do helikoptera aby zminimalizować prawdopodobieństwo wybuchu. Hangar zaplanowano na górnym pokładzie NPe75 zaraz obok lądowiska i zawierać będzie kompletny osprzęt serwisowy dla helikoptera. Przewidziano także specjalne kajuty dla załogi helikoptera oraz pracowników serwisu na niższym pokładzie. Pytanie, jak helikopter będzie umieszczany w hangarze?

Pozostałe trzy pokłady przeznaczone są dla gości, w sumie jest to sześć kabin o wymiarach 4,5 x 6m do tego basen ok. 15 x 19.5m, bar, jacuzzi, salon z panoramicznym dachem i kino. Do przemieszczania między pokładami służy 5-cio osobowa winda i schody.

Projektanci luksusowych jachtów cały czas prześcigają się w swoich pomysłach. Umieszczanie na nich hangarów dla śmigłowców jest jeszcze mało popularne ale z pewnością coraz częściej będą pojawiać się na rynku. Włączenie hangaru do projektu wbrew pozorom wcale nie tak dużego, ekskluzywnego jachtu jest z całą pewnością imponujące.

Parametry NPe75:

• Długość: 75 m
• Szerokość: 14.20 m
• Zanurzenie: 3.80 m
• Maksymalna prędkość: 20 węzłów
• Zbiorniki paliwa: 130 ton
• Zbiorniki na wodę: 40 ton
• Liczba gości: 12 osób
• Liczba załogi: 22osoby
• Liczba kabin: 5 + 1 dla właściciela
• Kabiny dla załogi: 10

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
20
Paź
2019
http://www.chertsey-electricians.co.uk/
Kategoria: inne
Nowy Staw
20
Paź
2019
20
Paź
2019
climax
Kategoria: inne
Chorzele
20
Paź
2019
cellinea na cellulit
Kategoria: inne
Niemodlin