Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Sunreef Yachts otrzymuje nowe zlecenie

Data:  2012-02-15 20:10:22
Ocena:
  Żródło: www.morzaioceany.pl
Stocznia Sunreef Yachts z Gdańska podpisała właśnie nowy kontrakt na budowę katamranu żaglowego. Będzie to „Carpe Diem”, prywatny jacht, czwarty z kolei z wprowadzonego na rynek w maju 2011 r. modelu Sunreef 58. Jacht ma zostać ukończony i zwodowany w październiku 2012 r.
Jacht będzie miał 19 m długości. W prawym kadłubie zlokalizowana zostanie kabina armatorska w wszelkimi udogodnieniami (np. sauna parowa), natomiast w lewym znajdą się 2 podwójne kabiny dla gości i kabinę dla 2. osobowej załogi z niezależnym wejściem. Jednostka zbudowana zostanie zgodnie ze standardami stoczni Sunreef – jej zasięg umożliwi długie żeglowanie bez częstego zawijania do portów, a użycie generatora zostanie ograniczone dzięki zastosowaniu zielonych energii – alternatorów na wiatr, hydro generatorów i paneli słonecznych podgrzewających wodę.

Pozostałe elementy wystroju i wykończenia jachtu zostaną dostosowane do życzeń klienta. Jego właściciel od razu po zwodowaniu planuje udać się w kilkuletni rejs dookoła świata, zatem jednostka służyć mu będzie za drugi dom. Stocznia, której jedna z głównych hal uległa niedawno spaleniu, dobrze radzi sobie z nadrabianiem zaległości. W styczniu tego roku zwodowała 21. m jacht z modelu Sunreef Pomaika’I, który żeglować będzie na Hawajach. Ponadto trwają prace nad 7 kolejnymi jednostkami, z czego dwa to premierowe modele przygotowywane na międzynarodowe targi w Cannes odbywające się we wrześniu 2012.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
04
Lip
2020
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: kursy / szkolenia
Chorwacja
06
Sie
2020
Rejs dookoła świata
Kategoria: szanty
Wrocław
06
Sie
2020
Szkoła pływania
Kategoria: szanty
Wrocław
12
Sie
2020
Przystanek Tlen
Kategoria: szanty
Wrocław