Rejsuj.pl jest społecznością skupiającą żeglarzy. Zapoznaj się z doświadczeniem żeglarskim swoich znajomych, obejrzyj zdjęcia i wideo z rejsów.
Rejsuj.pl to także największa multimedialna baza danych o jachtach.
Zaplanuj z Rejsuj.pl kolejny sezon i umów się na rejs ze znajomymi!

Twoja przeglądarka jest bardzo stara i wymaga uaktualnienia!


Załoga portalu Rejsuj.pl rekomenduje aktualizację Internet Explorera do najnowszej wersji.

Abramowicz kupił jacht za 340mln euro

Data:  2010-06-03 12:09:00
Ocena:
  Żródło: www.zczuba.pl
Jego najnowsza inwestycja to Eclipse - jachtowy odpowiednik pancernika Bismarcka, dzięki któremu Roman nie tylko będzie mógł sobie popłynąć na ryby, ale także... odeprzeć atak rakietowy.

Zawsze uważaliśmy, że jest coś takiego jak posiadanie zbyt dużej ilości pieniędzy i Roman Abramowicz zdecydowanie jest przykładem jak taka sytuacja wpływa na ludzi. Rosjanin, dumny posiadacz jachtów - 115-metrowego Pelarusa, 86-metrowego Ecstasea i 50-metrowego Sussurro, stwierdził, że mu ciągle mało i postanowił sprawić sobie 168-metrowego Eclipse, który jest największym na świecie jachtem z napędem motorowym.

Zastanawiamy się tylko czy na swojej nowej łodzi, właściciel Chelsea zamierza odpoczywać czy wyruszyć na wojnę. Eclipse będzie bowiem wyposażone we własną łódź podwodną, dwie mniejsze łodzie umieszczone w mini-przystani na pokładzie, pancerne poszycie i kuloodporne szyby oraz system ochrony przeciwrakietowej. Dodatkowo jego załoga składać się będzie z 70 byłych członków SAS. Jeśli ten jacht nie jest sam w sobie małym państewkiem, to pewnie mógłby służyć do podbicia jednego z nich.

Poza tym na łodzi znajdziemy ''standardowe'' wyposażenie, takie jak pokoje dla 24. gości, kino, dyskoteka, salon fryzjerski, szpital. Na 6 tysiącach metrów kwadratowych znajdą się też dwa lądowiska dla helikopterów. Tak więc jeśli akurat nie będą pod obstrzałem rakietowym, Abramowicz i jego goście będą mogli zażyć także odrobiny relaksu.

Zdjęcia

Zobacz ofertę rejsów na sezon
22
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
22
Lip
2019
JSM tryb intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia
27
Lip
2019
Rejsy rodzinne w Chorwacji
Kategoria: inne
Chorwacja
29
Lip
2019
Żeglarz Jachtowy Intensywny
Kategoria: kursy / szkolenia
Gdynia